Stránky sbírejmince.cz - kdo jsem a proč tu jsou ?

Sběratel čtvrté generace

Již více než 100 let se v naší rodině věnujeme sběratelství. Především se jedná o známky, mince a bankovky, ale sbíralo se prakticky vše včetně pivních tácků, pohledů apod. 

Sbírání známek se u nás nejvíce věnoval můj děd, můj otec pak sbíral především plakáty (filmové i divadelní), babička pak sbírala za první republiky a protektorátu fotografie filmových hvězd stříbrného plátna. Prababička ještě za rakousko-uherska zřejmě tradici sbírání v naší rodině založila tím, že v malém a jí dostupným způsobem sbírala prakticky vše co se jen sbírat dá. 

Co Vám mohu nabídnout ?

Nejsem obchodník a v konkurenci velkých numismatických společností a stovek jednotlivců profi-sběratelů bych se jen sběratelstvím neuživil. Nabízím Vám tak jen své přebytky a neinvestuji prakticky nic do marketingu či propagace těchto stránek. Třeba si získám Vaši spokojenost jak kvalitní službou,  tak dobrými cenami a řeknete o mě svým známým a budu jim tak moci nabídnout stejný servis jako Vám. 

A ačkoliv tyto stránky vypadají snad alespoň trochu profesionálně (měly by, neboť jsem jinak profesí programátor a webdesignér) jedná se čistě o nabídku soukromých přebytků - mohu Vám tak nabídnout ceny velmi rozumné a respektující nabídku a poptávku na trhu.

Čím chci tyto stránky odlišit ?

Na trhu je již hodně stránek věnujících se sbírání mincí, známek a vůbec všeho možného. Od největších společností až po stránky malých sběratelů nabízejících své přebytky. Hodně stránek pak má i obsah věnující se sběratelství, čímž dodávají určitou přidanou hodnotu. Kromě nákupu se tak můžete dozvědět spoustu zajímavostí ze světa sběratelství. Na toto bych určitě chtěl časem navázat a pokud bych se měl a chtěl odlišit asi to bude osobním přístupem. Očekávejte tedy naprosto upřímný osobní a přitom profesionální přístup, rady apod. Je tak jen na Vás zda informace, nabídky, služby ode mě apod. využijete či nikoliv. Určitě si myslím, že minimálně stojí za to si nabídku projít, články, které zde budu přidávat přečíst a nad informacemi, návody či jiným textem se zamyslet. 

Na co se zaměřuji a co mi můžete případně nabídnout ?

Sám sbírám hlavně české středověké mince, tedy denáry, brakteáty, pražské groše. Ale můžete mi výměnou nabídnout prakticky vše z československých či rakousko-uherských mincí, známek či bankovek neboť bych postupně chtěl mít od všeho něco. Jelikož se ale nedá zase sbírat úplně vše, chtěl bych v zájmu kvality nerozptylovat pozornost do jiných krajin než je naše zemička tj. nabízejte prosím jen věci platné na našem území. 

Výkup mincí, bankovek a známek 

Nejsem obchodník, takže Vám za Vaši sbírku či sběratelský materiál mohu opravdu slušně zaplatit. To slušně myslím opravdu v pravém významu tohoto slova - pokud mě něco nezaujme, nezlobte se prosím na mě, ale nakupuji jako sběratel, to co se mi do sbírky hodí, není mým cílem na Vašich sbírkách vydělávat a ikdyž by třeba do budoucna mohly být tržně zajímavé, většinou na podobné spekulace nemám čas ani chuť.

Naopak to, co se mi hodí a líbí, zaplatím v přesně běžné tržní hodnotě, což by Vám obchodník skutečně dát nemohl. Potřebuje totiž vydělat hned a ne spekulovat na růst ceny, který se nemusí dostavit. Zpravidla Vám tak numismatické a jiným sběratelstvím se zabývající společnosti zaplatí cca 50-80 procent tržní ceny materiálu, který jim přinesete. Nic proti tomu, ale kdo je rozumný ví, že je lepší zkusit věc prodat sám, bez prostředníků, v případě že má na takový prodej znalosti a čas, nebo ji nabídnout rovnou slušnému sběrateli. Za takového se považuji a hrdě mohu říci, že jsem nikdy nikoho "nenatáhnul" dnes naprosto běžným stylem "zaplatím ti půlku a na té druhé vydělám". Naopak mnohdy kvalitní materiál i přeplatím. 

Garance 100 procent tržní ceny 

Pokud mi nabídnete něco co mě zaujme, podíváme se společně na internet, projdeme za kolik se běžně věc prodává (opravdu ne nabízí, protože jsou různí šílenci, co jen zkouší co kdo dá) na trhu a takovou cenu se Vám budu snažit rovněž nabídnout.

Přibližné ceny naleznete ve výsledcích aukcí, u některých větších numismatických společností je pak i vidět za kolik se daná věc prodala apod. Co mě zaujme zpravidla zařadím hned do své sbírky, zde by se to tak objevilo až ve chvíli kdy bych ji potřeboval redukovat. Máte tak jistotu, že dostanete přesně tolik, kolik je v daném čase a místě obvyklé. 

Jak tvořím ceny a možnost směny

Jelikož jsem skutečný sběratel a ne překupník, mohu Vám nabídnout něco, co u jiných společností nenajdete a tím je možnost směny. Vámi vybranou věc tak můžete směnit jinou věcí, která se Vám třeba do sbírky nehodí, chcete se jí zbavit apod. Třeba se bude hodit mě - je to o dohodě a určitě takovou možnost neodmítám. V takovém případě mě prosím kontaktujte. 

Ceny mých nabídek tvořím tak, že k nákupní ceně přidám růst tržní hodnoty v čase (zhodnocení sbírky v čase vyjádřené nejčastěji běžnou tržní cenou za daný stav apod. neznám-li ji tak katalogovou hodnotou) či pokud nejde určit rozdíl v tržní a nákupní ceně, přidám si rozumných 10-20 procent, tak aby vše kolem sběratelství nebylo u mě ztrátové. Opačně pokud byste chtěli cokoliv nabídnout, ať již ke směně či výkupu, budeme prosím postupovat stejně, je to férové a férovost je jedna ze zásad, kterých se nechci nikdy zbavit.