Podmínky používání těchto stránek a nákupu na nich

1. Definice těchto stránek

Jsem soukromým sběratelem - mince, bankovky i známky sám rovněž sbírám, tedy nejen prodávám, nejedná se o mou pravidelnou výdělečnou činnost, nedosahuji skrze prodej zde zisku, díky čemuž Vám mohu nabídnout ceny mezi sběrateli běžné a vždy je také možnost domluvit se na výměně místo prodeji (zaměřuji se hlavně na české středověké mince, ale můžete zkusit nabídnout cokoliv a nějak se domluvíme). Po špatných zkušenostech s inzertními portály jsem se rozhodnul založit vlastní stránky (www.sbirejmince.cz dále jen stránky) k výměně či prodeji směřující a nejedná se tak o eshop v klasickém slova smyslu. 

Doklady zde vystavené a označené jako faktury nejsou doklady z hlediska zákona o účetnictví. Prodávám jen soukromým sběratelům či investorům a předměty zde zakoupené nelze tak zařadit do obchodního majetku společnosti či je zařadit do nákladů. Z hlediska daňové evidence se u mě jedná pouze o nárazovou činnost, prodáván je pouze můj soukromý majetek získaný od dalších sběratelů či numismatických společností, jež nebyl zakoupen za cílem výdělku nýbrž jako doplnění mých sbírek. 

2. Povaha nabízených předmětů

Na těchto stránkách jsou nabízeny sběratelské předměty, jež přímo z povahy věci nejsou a nemohou být ve stoprocentním stavu. Až na vyjímky jsou desítky či stovky let staré, užívané či tzv. z "druhé ruky". Jejich stáří, změny povrchu (např. patina, poškození) apod. jsou jejich nedílnou součástí, stejně jako vliv, který tyto změny mají na jejich hodnotu a to ať již pozitivní či negativní. Pozdější reklamace takových souvislostí není samozřejmě možná, což ale uvádím pouze pro jistotu. 

3.Garance

Bezvýhradně dodržuji následující :

  1. Popis všech položek stejně tak jejich vyobrazení odpovídá realitě, není jakkoliv dodatečně upravován. Věc tedy nabízím tak jak stojí a leží a dostanete přesně to co vidíte. Vyjímku tvoří běžný sběratelský materiál, typicky pamětní mince, které ale dodávám vždy minimálně v kvalitě tržně obvyklé. Bylo by totiž technicky obtížné fotit každou takovou minci zvlášť. 
  2. Dle stavu mých znalostí a vědomostí dlouholetého sběratele a člena ČNS, nabízím pouze originální zboží nikdy ne napodobeniny či padělky a jen velmi zřídka novoražby či novotisky (pouze v případě, že jsou sběratelsky zajímavé). I přes veškeré kontroly a posouzení se však z povahy věci může stát, že se sám stanu obětí padělatele apod. Pakliže se jedná o zřejmý padělek či je možno prokázat, že se o padělek skutečně jedná, ZA VŠE V MÉ NABÍDCE SAMOZŘEJMĚ RUČÍM okamžitou výměnou či vrácením platby. 
  3. Rezervace zboží na dobu delší než 2 pracovní dny je možná, ale po negativních zkušenostech ji bohužel musím vázat na zálohu z Vaší strany či jakýkoliv jiný typ garance odebrání předmětu. Nebylo by fér držet předmět zbytečně a blokovat jej tak někomu kdo o něj má skutečný zájem. 
  4. Dobírka u české pošty je rovněž možná, ale vzhledem k častému nepřebírání dobírek ji musím vázat na složení poštovného předem. Toto opatření slouží k tomu, abych jako je to běžné nepřenášel do nákladů a tím i cen pro slušné nakupující, nedodržování dohod (propadlé poštovné) těmi neslušnými. 

4. Platba za zboží

Platba za zboží je prozatím možná pouze hotově při osobním odběru či platbou na účet pokud chcete vybrané předměty zaslat poštou. Výměna za předměty v podobné hodnotě je možná po dohodě (napište prosím do poznámky k objednávce).

5. Co ode mě můžete očekávat a co očekávám naopak od Vás

Užívejte tyto stránky pouze k účelům jimi zamýšleným, nepřebírejte bez souhlasu fotografie, texty a jiné duševní vlastnictví. Pokud budete mít zájem o převzetí jakýchkoliv informací bez problémů mě kontaktujte a mohu Vám vstřícnost zaručit.

Dodržujte prosím férově pravidla slušnosti mezi sběrateli a nakupujte tak s tím, že z mé strany se Vám vynasnažím jakkoliv vyjít vstříc.